Documents

Important documents
and publications

Discussion

Add your 
review

Our Events 

Information about events

The function of the
joints in haemophilia

Animated guide

Print
May
08

V Praze se sejde hematologická elita

Tisková zpráva ze dne 22. října 2012

Krvácivé choroby sice nepatří mezi příliš rozšířené, ale hrají v medicíně významnou roli. Už jen proto, že na jejich diagnostiku a léčbu vynakládá společnost nemalé finanční částky. Na světě se dostává odpovídající péče jen asi 25% nemocných a Česká republika patří v tomto směru k nejlepším v Evropě. A Evropa hraje prim ve světě, protože ostatní kontinenty – s výjimkou Severní Ameriky – jsou na tom podstatně hůř.

Stáhnout soubor pdf | |

Print
Apr
16

Oslavy Světového dne hemofilie s mimořádným úspěchem

Tisková zpráva ze dne 16.dubna 2012

Že se kolem 17. dubna scházejí každoročně hemofilici na celém světě, je už dlouhodobý obyčej. Český svaz hemofiliků, jeho sesterská organizace Hemojunior s podporou farmaceutické firmy Novo Nordisk ale tentokrát trefili hřebíček na hlavičku. Pro členy a příznivce bylo v sobotu 14. dubna připraveno setkání ve středověké Tvrzi Hummer nedaleko Prahy.

Stáhnout soubor pdf | |

Print
Apr
16

Světový den hemofilie připomíná důležitost včasné kvalitní léčby

Tisková zpráva, Praha, 16. dubna 2012

Světová hemofilická federace  již tradičně vyhlašuje 17. duben Světovým dnem hemofilie. Den, kdy si celý svět připomíná závažnost tohoto onemocnění srážlivosti krve, se letos koná pod heslem „pojďme zmenšit propast“. Kampaň přibližuje celosvětovou situaci hemofiliků, jejich možnosti prožít  plnohodnotný život a také pozitivně hodnotí zvyšující se úroveň léčby hemofilie v  evropských zemích. Zdůrazňuje důležitost preventivní tzv. profylaktické léčby a to jak u dětí, tak u dospělých, která výrazně snižuje dopady onemocnění na zdravotní stav hemofiliků.

Stáhnout soubor pdf | |

Print
Apr
13

Fotografická výstava

Tisková zpráva ze dne 12.dubna 2012

Fotografická výstava „Společně o hemofilii – každá tvář má svůj příběh“ informuje Čechy o tomto závažném onemocnění prostřednictvím příběhů 24 hemofiliků. Série tří výstav začíná v dubnu v rámci Světového dne hemofilie (17. 4.) ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, v květnu ji hostí Fakultní nemocnice v Brně a finále se odehraje při příležitosti Národního dne hemofilie (22. 6.) ve Fakultní nemocnici v Praze.

Stáhnout soubor pdf | |

Print
Mar
30

České oslavy Světového dne hemofilie

Tisková zpráva ze dne 27. března 2012

Celý svět si každoročně připomíná 17. dubna Světový den hemofilie. Ve všech 105 členských zemích Světové hemofilické federace (WFH) se konají nejrůznější setkání, promoakce a další podniky připomínající, jak důležité je povědomí o této geneticky podmíněné krvácivé chorobě.

Stáhnout soubor pdf | |