Dokumenty

Důležité dokumenty
a publikace ke stažení

Diskuse

Přidejte svůj názor
do diskuse

Naše akce

Informace o pořádaných akcích

Funkce kloubů při hemofilii
animovaný průvodce 

»koleno«  »kotník«

Vytisknout
kvě
11

Ministerstvo vyšlo vstříc

Na základě intervence svazové rady se příslušná oddělení ministerstva zdravotnictví znovu zabývala připravovaným Indikačním seznamem pro lázeňskou léčebně rehabilitační péči o dospělé, děti a dorost.  Došlo k jistým změnám.

Rada ČSH poukazovala na to, že v novém seznamu vypadla jako indikace konkrétně uvedená hemofilická artropatie a zůstala jen artropatie obecně. Proti předchozímu indikačnímu seznamu rovněž zmizela možnost doporučení lázeňské péče hemofilikům hematologem.

Vedoucí příslušného oddělení Českého inspektorátu lázní a zřídel Lucie Křesťanová jako reakci na dotaz uvedla, že v novém seznamu „ …. jsou uvedeny artropatie všechny bez uvedení příčiny (je to pro pacienta lepší varianta).“ Proti tomu asi není co namítat, ale podstatně důležitější je fakt, že do seznamu se vrátí možnost doporučení hematologa.

V praxi by se tak nemělo v zásadě nic měnit. Je ovšem se třeba připravit na fakt, že z finančních důvodů počet lázeňských pacientů klesá, leckde i o desítky procent. To však už není záležitost indikační, ale věcí svědomí a ochoty revizních lékařů a dalších rozhodujících odborníků. V každém případě jsme rádi, že toho podstatného jsme dosáhli.

Veškeré vaše podněty a zkušenosti týkající se lázeňské péče uvítáme v diskusi.

Komentáře   

 
+1 #1 Vladislav 2013-07-06 15:35
Dobrý den. Píšete, ministerstvo vyšlo vstříc. Mám hemofilickou artropatii. V minulých letech jsem mohl mít komplexní lázeňskou péči jednou ročně. Podle nového zákona č.267/2012 mám nárok na komplexní péči jen jednou a opakovaně jen příspěvkovou lázeňskou péči. Mnoho invalidní důchodců na to nebudou mít peníze. Přitom léčba hemofilika za jeden den, je tak nákladná jako lázně za 21dnů. Přitom rehabilitace kloubů je pro hemofilika velice důležitá a v důsledku snižuje zakrvácení kloubů. To úřednici na ministerstvu neví? Bude chtít to někdo v budoucnu změnit? Předem děkuji za odpověď.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit