Dokumenty

Důležité dokumenty
a publikace ke stažení

Diskuse

Přidejte svůj názor
do diskuse

Naše akce

Informace o pořádaných akcích

Funkce kloubů při hemofilii
animovaný průvodce 

»koleno«  »kotník«

Vytisknout

Léčba

Kauzální léčba hemofilie t.č. neexistuje. Léčba krvácivých epizod krevními deriváty je pouze substituční a měl by ji řídit hematolog specialista, nejlépe lékař hemofilického centra. Vzhledem k závažným následkům, které tato choroba má, je u hemofiliků nezbytně nutná komplexní péče ve spolupráci s genetikou, ortopedií, rehabilitací, stomatologií a psychologií. Včasnou a správnou léčbou je možné zamezit většině pozdních následků (hlavně na pohybovém aparátu), tomu napomáhá profylaktická terapie, při které podáváme substituci krevními deriváty v pravidelných intervalech 2-3 x týdně dle typu hemofilie ve snaze krvácením předejít. Účinná je zejména u těžkých hemofiliků, zejména dětí. S výhodou je podávána formou "domácí léčby".

Hemofilik je zaučen v aplikaci a manipulaci s krevními deriváty, které má k dispozici doma. Lék si aplikuje v pravidelných intervalech a dodržuje doporučení hematologa týkající se dávky a doby podání krevního derivátu.

V případě krvácivé epizody je schopen si ihned podat substituční léčbu a další postup řídit ve spolupráci s hematologem centra. Předpokladem pro domácí léčbu hemofilika je dobrá spolupráce rodiny a pacienta s hemofilickým centrem.

Celosvětově se vývoj léčby hemofilie zaměřuje na genovou terapii, dosud však není výzkum v tak pokročilém stadiu, které by umožnilo širší použití v praxi.

V prevenci hemofilie je vedle včasné diagnostiky a předcházení krvácení důležité aktivní vyhledávání přenašeček hemofilie, které matkám a rodinám pacientům hemofiliků zajišťují pracovníci hemofilického centra.

Komentáře   

 
0 #2 allennicol 2017-07-29 08:53
Good post.Its giving us the details about therapy.Its good and you are sharing the whole about it.Thanks for sharing.You are here attached the blog its gives more about it and we can understood more about this tool from there.Thanks.Ha ve you need essay writing services helps for writing good essays?Come and take reference from authority services that are now available on web today.Visit https://www.essayguardian.com/
Citovat
 
 
0 #1 allennicol 2017-07-29 08:52
thanks
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit